به وب سایت بدنسازان ایرانی خوش آمدید

نظرات شما درباره سایت

تماس با ما از طریق ایمیل

درباره ما

گالری عکس بدنسازان ایرانی

پرسش و پاسخ و سوالات متداول شما

صفحه اصلی سایت

.::vaniarail::. EC??I ???? O??? EC I? ?U? ???E? ?C? ?E???

 
 

 

اين سايت سعي دارد تا شما را با آخرين مطالب روز دنيا در رشته پرورش اندام آشنا سازد و گامي موثر در ارايه آخرين متد دنيا به مراجعين محترم ارايه فرمايد از تمامي كساني كه مايل به درج مقالات خود در اين سايت هستند درخواست مي‌شود كه مقالات خود را براي ما ارسال دارند تا در اين سايت قرار گيرد

دلایل گرفتگی عضلات

 

 گرفتگي عضلاني زماني روي مي دهد كه عضله دچار اسپاسم شده و در آن حالت باقي بماند. اين حالت توسط هر عاملي كه در انقباض يا ارتجاع عضله دخالت دارد رخ مي دهد. مغز از طريق اعصاب ، پيام هايي به عضلات ميفرستد، وقتي سيگنالها از اعصاب به عضلات مي رسند يك سري فرايند مرتبط به حركت مواد معدني در داخل و خارج عضله ، منجر به انقباض عضله مي شود . جريان الكتريكي به علت تفاوت غلظت مواد معدني در دو طرف غشاء سلول برقرار مي شود . در بدن انسان هر ماده معدني ، يك يا دو بار الكتريكي دارد . جمع جبري باز مواد معدني بايد در داخل و خارج سلولها برابر باشد . اگر هر گونه تفاوتي موجود باشد ، جريان الكتريكي در طول عضله برقرار مي گردد . سديم و كلسيم در ابتدا در خارج سلولهاي عضلاتي قرار دارند و پتاسيم در داخل اين سلولها است . هنگامي كه پيام از مغز به عضله مي رسد، كلسيم به داخل سلولهاي عضلاني و پتاسيم به خارج از آنها حركت مي كند . اين عمل منجر به يك فعاليت الكتريكي در طول عضله مي شود كه موجب انقباض عضله نيز مي گردد . سپس هنگامي كه بارهاي الكتريكي نسبت به هم متعادل شوند از عضله رفع انقباض مي شود . براي عمل طبيعي انقباض و ارتجاع عضلات نياز به مقادير كافي چربي و قند و اكسيژن است تا اين مواد را تجزيه كنند. همچنين به غلظت كافي مواد معدنيسلولي هم نياز است. بدون در نظر گرفتن عامل ايجاد كننده ، درمان گرفتگي ها يكسان است . چنين عضله اي را بايد توسط يك دست كشيده و به طور متناوب با دست ديگر آن را ماساژ داد.

براي مثال:

در گرفتگي عضله ساق پا بايد قسمت قدامي پا را با يك دست به طرف بالا كشيد و هر چند ثانيه عضله ماهيچه ساق را فشرد. گرچه درمان گرفتگي به علت آن مربوط نيست ولي پيشگيري از گرفتگي به علت آنها مربوط است. طول مدت گرفتگي مي تواند در رديابي علت آن كمك كننده باشد.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

صفحه اصلی سایت

درباره استروئیدها

آمینو اسیدها

آنابولایزران

متدهای برنامه نویسی

برنامه تقویت ران

دلایل چاقی افراد

بدنسازی و روزه گرفتن

تمرینات پیشرفته

ویتامین ای

ویتامین دی

افزایش حجم و وزن

داروهای لاغری و اثرات

کاهش وزن

گرفتگی عضلات

تمرین فیگورگیری

تغذیه در دوران بلوغ

دونکته مهم در تمرینات

سه گام کاهش وزن

لینک دیگر سایت ها

نه تمرین مفید بدنسازی

گالری عکس بدنسازی

پرسش و پاسخ

تماس با ما

 لینک به ما


نظر شما در مورد اين سايت

خوب
بد
متوسط
ضعيف
Free polls from Pollhost.com
 

 

 دیگر سایت ها

آموزش مسائل جنسی و زناشویی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[rss] [atom]

Designer and Maker by:amir2000@gmail.com

CopyRight © 2006 All Right Reserved Best Resolution : 1024 X 768