به وب سایت بدنسازان ایرانی خوش آمدید

نظرات شما درباره سایت

تماس با ما از طریق ایمیل

درباره ما

گالری عکس بدنسازان ایرانی

پرسش و پاسخ و سوالات متداول شما

صفحه اصلی سایت

.::vaniarail::. EC??I ???? O??? EC I? ?U? ???E? ?C? ?E???

 
 

 

اين سايت سعي دارد تا شما را با آخرين مطالب روز دنيا در رشته پرورش اندام آشنا سازد و گامي موثر در ارايه آخرين متد دنيا به مراجعين محترم ارايه فرمايد از تمامي كساني كه مايل به درج مقالات خود در اين سايت هستند درخواست مي‌شود كه مقالات خود را براي ما ارسال دارند تا در اين سايت قرار گيرد

بهترین روش های کاهش وزن

 

يکي از مشکلات دنياي متمدن کنوني افزايش وزن در اثر کم تحرکي و غذاهاي پر کالري غني شده است بگونه اي که امروز در حدود 75 درصد جمعيت آمريکا و حدود 55 درصد جمعيت ايران داراي چنين مشکلي بوده و به دنبال روشهايي براي کاهش وزن هستند.

کاهش وزن و کم کردن توده چربي بدن به سه عامل زير بستگي دارد:

1-  رژيم غذايي

2- ورزش

3- مصرف چربي سوز ها

معمولا مشکل افزايش وزن پس از ازدواج رخ مي دهد و اين مسئله در خصوص زنان مصداق بيشتري دارد. از سوي ديگر هرچه سن فرد کمتر باشد با سرعت بيشتر و بهتري مي توان برنامه هاي لاغري را دنبال کرد.

بهترين شيوه کاهش وزن براي افراد مسن و ضعيفي که قادر نيستند به علت عدم توانايي بدني ، بدنسازي را به عنوان ورزش خود انتخاب کنند ، پياده روي به مدت يک ساعت در روز است که بايد به مدت يکماه ادامه پيدا کند تا قلب و سيستم فيزيولوژيک فرد با تحرک خو پيدا کند و سپس براي وي برنامه هاي سبک کاهش وزن تجويز گردد. توصيه مي شود براي چنين افرادي در ابتدا کار با دستگاه در سه ست با تعداد بالا يعني بين 10 تا 16 تجويز شود و در دو هفته آغازين کار هالتر و دمبل به هيچ عنوان توصيه نمي شود. شايان ذکر است که مي بايد براي چنين افرادي برنامه غذايي مناسب مبتني بر ميزان کالري و پروتئين مناسب تجويز شود.

در غير اين صورت هيچ تفاوتي در وزن اين افراد ملاحظه نخواهد شد و تنها فرمت بدني اين افراد مطلوبتر خواهد شد که خود يکي از دلايل تشويق اين افراد به ادامه ورزش است اما در خصوص جوانان و افراد تنومند مي توان از همان آغاز با برنامه هاي سبک کاهش وزن شروع کرد البته بايد توجه داشت که وضعيت بدني فرد در چه حد آمادگي پذيرش وزنه و تمرينات هوازي را دارد و برنامه مي بايد بصورتي باشد که باعث گرفتگي عضلات فرد نگردد چرا که باعث کاهش روحيه و عدم رغبت وي به ادامه تمرينات بدنسازي مي گردد.

بايد توجه داشت که تمرينات هوازي به همراه برنامه هاي کاهش وزن با دستگاه هاي بدنسازي نتيجه بسيار بهتر و پر بار تري را به همراه خواهد داشت. پس مربيان همواره توجه داشته باشند که دستگاههاي دوچرخه ثابت و دو ثابت را حتما به اين افراد به صورت فوق برنامه توصيه و حتي آنان را تشويق به خريد اين دستگاهها در منزل کنند.

اما در خصوص رژيم غذايي ، رکورد کاهش وزن ايران با اين روش متعلق به فردي 26 ساله است که وزن خود را از 184 کيلوگرم به 82 کيلوگرم رسانده است. البته مطمئنا اگر بخواهيم بگويي که اين کاهش وزن به صرف تغيير متد هاي تغذيه بوده کمي غير منصفانه به نظر ميرسد و بايد مطمئن باشيم که اين فرد در برنامه هاي خود ورزش را هم گنجانده بوده است. اما در خصوص برنامه هاي غذايي ، بهترين راهکار مراجعه به يک متخصص تغذيه و آشنا به علوم ورزشي است و بهترين برنامه برنامه اي است که با توجه به فرمت و وضعيت بدني فرد پايه ريزي شده باشد و استفاده از برنامه هاي ثابت و کلي که در کتب و مجلات وجود دارد به هيچ عنوان توصيه نمي شود.

شايان ذکر است که سايت آرمان مديکال به زودي کار خود را زير نظر دکتر روبرت آرمان متخصص تغذيه و علوم ورزشي آغاز خواهد کرد و هدف اين سايت کمک به بدن سازان براي داشتن بدني بهتر و مطلوبتر با ارائه برنامه هاي غذايي و ورزشي مبتني بر پارامتر هاي علمي است.

اما در خصوص داروهاي کاهش وزن ؛

اسم هاي تجاري و تبليغات اين داروها در حال حاضر قسمت عظيمي از تبليغات روزنامه ها ؛ مجله ها و حتي ماهواره را به خود اختصاص داده است اما در خصوص خريد دارو ها و چسب هاي لاغري و حتي ماساژور ها توصيه مي شود که حتما با يک متخصص مشورت شود تا علاوه بر تشخيص اصل بودن اجناس ، در مورد کارائي و مضر نبودن محصول اطلاع کافي داشته باشد.

در حال حاضر چهار محصول ال - کارنيتين ، فت بنر ، هيروکسي کات و زنادرين تقريبا داراي بهترين عملکرد در اين حيطه هستند که در مقاله اي نحوه مصرف انها را شرح خواهيم داد. البته در صورتي که پوست فرد آبدار باشد قرصهاي کاتکس 2 و کاتکس 3 توصيه مي شود.

به هر صورت مسئله اضافه وزن از مسائلي لست که اگر با نحوه ي صحيح با آن برخورد شود به آساني حل ميگردد و تنها فرد مي بايد داراي اراده اي قوي و برنامه اي علمي باشد تا به آساني اين راه را طي کند و به وزن مطلوب خود برسد.

منبع : آژانس بدنسازي ايرانيان 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

صفحه اصلی سایت

درباره استروئیدها

آمینو اسیدها

آنابولایزران

متدهای برنامه نویسی

برنامه تقویت ران

دلایل چاقی افراد

بدنسازی و روزه گرفتن

تمرینات پیشرفته

ویتامین ای

ویتامین دی

افزایش حجم و وزن

داروهای لاغری و اثرات

کاهش وزن

گرفتگی عضلات

تمرین فیگورگیری

تغذیه در دوران بلوغ

دونکته مهم در تمرینات

سه گام کاهش وزن

لینک دیگر سایت ها

نه تمرین مفید بدنسازی

گالری عکس بدنسازی

پرسش و پاسخ

تماس با ما

 لینک به ما


نظر شما در مورد اين سايت

خوب
بد
متوسط
ضعيف
Free polls from Pollhost.com
 

 

 دیگر سایت ها

آموزش مسائل جنسی و زناشویی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[rss] [atom]

Designer and Maker by:amir2000@gmail.com

CopyRight © 2006 All Right Reserved Best Resolution : 1024 X 768